נחל יבנאל, מעלה יבנאל - שבילים – המאגר הישראלי למסלולי 4X4

נחל יבנאל, מעלה יבנאל

מסלול אתגרי עם מים זורמים (כל השנה!) וטיפוס אחד תלול ומרהיב. לרכב שטח קשוח בלבד

 • אזור:

  גליל תחתון ועמקים
 • אורך:

  20 ק"מ
 • משך:

  12 שעות
 • דרגת קושי לרכב שטח קשוח:

  קשה
 • עונה מומלצת:

  אביב, קיץ, סתיו, חורף
 • מגבלות שטחי אש:

  אין מגבלה. ניתן לטייל בכל ימות השבועמסלול תמציתי נהדר. שילוב של מים (כל השנה!) ואתגרי נהיגה. מתאים לרכב 4X4 קשוח בלבד. רצוי לא לצאת לטיול הזה ברכב בודד ולא בחורף הבוצי. הטיפוס במעלה נחל יבנאל תלול ומחייב מכוון חיצוני – מישהו שיעמוד מחוץ לרכב ויכוון את הנהג בשקט ובקור רוח.

מעלה יבנאל. איזה נוף

מעלה יבנאל. איזה נוף

הטיול מתחיל בכביש 90, בפנייה לקיבוץ בית זרע. מאפסים את מד המרחק. נוסעים לעבר הקיבוץ (שמאלה לבאים מדרום, ימינה לבאים מאזור צומת צמח והכנרת).

500 מ' – בדיוק לפני הכניסה לבית זרע פונים ימינה, עם הכביש שמקיף את הקיבוץ.

בתי הקיבוץ משמאל לנו. בית זרע, מתנועת הקיבוץ הארצי, נוסד בשנת 1927 על ידי קבוצת "מרקנהוף", חלוצים שעלו ארצה ב-1921 מגרמניה ומליטא. זהו הקיבוץ הרביעי שהוקם בעמק הירדן, לאחר דגניה א', קבוצת כנרת ודגניה ב'. בית זרע הוא מונח חקלאי מתקופת המשנה – מגדירים גודל של שטח לזריעה או לנטיעה, לפי כמות הזרעים שאפשר לזרוע בו. יחידת הזרעים היא סאה. כתוב, למשל: "בית-זרע סאתיים", שטח בגודל המתאים לזריעת שתי סאים של זרעים (1,200 מ"ר). את השם הציע לחברי קבוצת המייסדים הקבליסט הנודע, גרשם שלום.

1.1 ק"מ – צומת, שמאלה, שלט "ג'ונגל כיף".

המסלול המלא מופיע בספר מסלולי הטיול לרכב שטח מאת יואב קווה. 
להזמנת הספר במחיר מיוחד לחברי האתר >> "ספר מסלולים 4X4"

רמת סירין

רמת סירין. צילום: דודו בכר
אולי תתעניינו גם במסלולים הבאים:
תגובות לכתבהחזור לראש הדףחזרה לראש הדף

האימייל לא יוצג באתר.

 • nytronix: מצטרף לדברים על מעלה יבניאל

  עלינו אותו עם פורסטר, בלי שום בעיה.

 • don: מסלול נחמד באביב - ממעלה יבנאל לא נשאר כלום

  אחלה מסלול בזמן הפריחה או בחורף (הרבה בוץ). נכון לאפריל 2016 ממעלה יבנאל המוכר והמאתגר לא נשאר דבר - היום הוא עביר לכל רכב שטח, ממש לא הרגשנו אותו ופתאום מצאנו את עצמנו בראש הרכס. חג שמח.

 • yitshak: מעלה יבניאל

  עשינו את המסלול אתמול 12.3.16 טיול מקסים , הפריחה משגעת ברשותי קיה סורנטו מוגבהת וממוגנת ,המסלול קליל למעט שלולית בוץ אחת שהצריכה קצת מחשבה לצערי מעלה יבניאל כבר לא מהווה אתגר סללו אותו ועכשיו הוא מעלה לכל גיפון (ציפיתי לאתגר איזו אכזבה ). את האכזבה מהמעלה הקל, העלים הנוף המדהים מהגבעה משמאלו של המעלה, שם עשינו פיקניק ליד שדה הגזר והתמוגגנו מתמונה פנורמית עוצרת נשימה של הנוף המרהיב הכולל את הכנרת, החרמון, ירדן ,סוריה , והירוק עם התכלת של השמיים מגובה מעוף הציפורים. טיול קליל ברגוע עם עצירות בנחל והנוף….. ממליץ בחום.

 • אורח: נכון לאוגוסט 2014 - אין עדכונים למסלול.

  במידה שיש לכם עדכון, אנא שתפו בתגובה כאן באתר. תודה רבה מראש, יואב


צור קשר