הובלת טיולים: הזדמנות להכניס עניין ואתגר בחיים

קורס "מוסמך שטח" מציע לכם בריחה מהקדחתניות של החיים, צבירת חוויות והזדמנות לגוון את החיים בהובלת קבוצות בשטח

מאת יואב קווה 09.02.23

אתה בן 45, 50, 60. יש לך יופי של קריירה, בית, משפחה. סימנת V כמעט על הכל ובכל זאת – משהו בפנים חסר. משהו לא שלם. אתה מתחיל להבין שעוד שעות עבודה לא ימלאו את החלל הזה ולא עוד קידום ולא עוד כסף. אתה מתחיל להבין שהכיוון הוא אחר.
אז איך לעצור? בעיר זה בוודאי קשה. כשכולם סביבך רצים, ממהרים, כשבאוויר יש לחץ, מתח ועצבנות.

מוסמך שטח 13

למה לא לצאת לטבע? העצים לא ממהרים לשום מקום. הפרחים פורחים בצבעים עזים לא כדי לקבל העלאה במשכורת. הטבע הוא שפוי. ברגע שאתה נמצא בטבע והטבע עוטף אותך, משהו בהכרח נרגע. אולי לא מייד, אולי יידרשו לכך כמה שעות, אבל השעון הפנימי שלך, זה שמתקתק עכשיו בקצב רצחני, בהכרח ייאט את מהלכו.
ועוד דבר שיכול לעזור למלא את החלל הפנימי ולהאט קצת את הקצב הוא לתת מעצמנו לאחרים. צברנו ידע, ניסיון וחוכמה. יש לנו איכויות. למה שלא נשתף בהן אחרים? ללמד אחרים ולהוביל אחרים זו נתינה שסיפוק גדול בצידה. וכל נתינה, בסופו של דבר, מתגמלת יותר מקבלה.

שלג מוסמך שטח 15 

איך נכניס לחיים שלנו יציאה קבועה לטבע ביחד עם נתינה?
הבמה שלי היא "שבילים 4X4". אני מוביל טיולים ומנחה קבוצות בחברת "שבילים". אני מבלה עם האנשים בטבע, אני שם את עצמי בפוזיציה של הדרכה ונתינה. בפוזיציה הזאת קל לפתוח את הלב ולהעניק. זה פשוט מתבקש. אחרי כל מפגש כזה בטבע שכרוך בנתינה אני מרגיש שעשיתי משהו טוב לעצמי ולאחרים. אני מרגיש שלם.

אוהל אוהלים מחנה

כל המדריכים בחברת "שבילים" הם בוגרי קורס "מוסמך שטח". במשך שבע השנים האחרונות התקיימו 15 קורסים כאלה, בהם השתתפו קרוב ל-200 איש.
מדובר בקורס ייחודי שמכשיר באופן מקיף ומעמיק ג'יפאים (חובבים או מנוסים) להובלת קבוצות: נהיגת שטח ברמה הגבוהה ביותר, חילוצים עצמיים והדדיים, בניית מסלולים וניווט, התגברות על תקלות, עמידה מול קהל ועוד.
הקורס מיועד לג'יפאים בכל הרמות – למתחילים וגם מנוסים. אנחנו עושים יישור קו ולומדים הכל בצורה בהירה ומסודרת. הדרישה היחידה היא רכב שטח "קשוח" עם הילוכי כוח. 

מוסמך שטח

הקורס הוא מעשי וחווייתי. המפגשים של הקורס נערכים כמעט כולם בחוץ, בשטח. החניכים מתחברים במהירות ומתלכדים לקבוצות מגובשות שממשיכות לטייל יחד במשך שנים ארוכות. הנה משהו שכתב השבוע עומרי בנדטי, בוגר קורס 15, אחרי טיול שלג בצפון הרמה עם חבריו לקורס: "כל מפגש עם הקבוצה, גם אם בהרכב חלקי  הוא תמיד כיף גדול. לא משנה מי מגיע הפעם, הקבוצה שומרת על הציביון והתחושה שלי היא שהיא כבר ישות עצמאית עם אופי מוגדר ועם ווייב חברי, שמח ואוהב. וואלה, מודה על השייכות לפה".

מוסמך שטח שיירה ירידה ג'יפים מכוון מדריך

מוסמך שטח. התכנית להכשרת מובילי קבוצות מבית "שבילים"

ומי מבוגרי הקורס שירצה להוביל טיולים יוכל לעשות זאת באחת משתי דרכים: לפתוח עסק משלו (ולא מעט עשו זאת) או להצטרף לחברת "שבילים".
אנחנו ב"שבילים" מחפשים מדריכים מעולים שרוצים לצאת לטבע, להוביל קבוצות וחזור הביתה עם חיוך גדול.
הקורס הקרוב ייפתח בסוף החודש הזה.
הקורס מורכב מ-8 מפגשים של חצי יום בשטח (ימי שישי), שלושה מסעות של יומיים בשטח (חמישי-שישי) ושני מפגשי זום. המחיר הוא 7,600 שקל. למי שיאותר מראש כפוטנציאל להדרכה, יש אפשרות לקבל סובסידיה במחיר הקורס.
נשארו 3 מקומות אחרונים לקורס הקרוב.
ואם זה נשמע לכם מעניין אתם יכולים להשאיר לנו פרטים בטופס בעמוד קורס מוסמך שטח >>
או לפנות אלי ישירות בהודעה 052-6102333.
להתראות בשבילים,
שלכם, יואב  

מוסמך שטח

תגובות בוגרי הקורס – מדריכים בשבילים:
עמית דור (מדריך בשבילים, טויוטה לנדקרוזר): "למרות האתגר של פינוי הזמן בלו'ז הצפוף של עבודה ומשפחה, אני לא מוותר על החוויה – לקחת מטיילים ומטיילות למקומות חדשים, לצלוח אתגרים, ללמוד מיומנויות חדשות ולהתחבר לארץ, לטבע ולשלווה. המפגש האישי הזה מהנה ומתגמל בכל פעם מחדש".

אליאב זיו (מדריך בשבילים, איסוזו דימקס): "הדרכת טיולי ג’יפים מגלמת בתוכה הכל מהכל: היופי והשלווה בטבע,
הדרכה והובלה של קבוצת אנשים מגוונים, אתגר אישי מנטלי וקצת פיזי, היכרות מדהימה ובלתי אמצעית עם קהל הטיילים המגוון. ככל שאני הופך מדריך מנוסה יותר זה מבחינתי כמו יין טוב שרק משתבח עם הזמן".

עודד גיל (מדריך בשבילים, רנגלר, רוביקון):
"במשך עשר שנות טיולים הייתי מצטרף לכל מיני קבוצות ומועדונים. היום אני יודע לתכנן טיול ולהוביל, בלי חשש, במקצועיות והכי חשוב עם המון הנאה. על הדרך, החיבור עם שאר המוסמכים היה כל כך טוב, שגם זכיתי להכיר קבוצת חברים לכל החיים…מומלץ בחום!".
"אמא שלי (75) שמצטרפת אליי לטיולים מודרכים אמרה לי בסוף טיול: אין לי בעיה שתעבור עבודות בהייטק אבל להוציא לפחות טיול אחד בחודש אל תפסיק אף פעם…".

גיל אוסטריך (בוגר הקורס, מיצובישי פאג'רו): "עברו כמה ימים מסיום הקורס והאדים של הדיזל כבר התאדו להם. רציתי להגיד תודה על קורס מעניין מלמד וחוויתי הנסיון נהיגה שצברתי במשך הקורס שווה לניסיון שצוברים במשך כמה שנים. רמת הנהיגה והיכרותי עם הרכב עלו בכמה רמות. וכמובן הקהילה והחברים החדשים עם אותה תשוקה ואהבה לטיולי שטח שנוצרה".