לנדרובר דיפנדר החדש

המחליף של לנדרובר דיפנדר האגדי בפתח. מודרני הרבה יותר וניחן בעיצוב שמזכיר את דיסקברי 3,4. האם דיפנדר החדש יעמוד בציפיות של עכברי השטח?

מאת יואב קווה 07.01.19
https://www.youtube.com/watch?v=mQ05bFIQYi4
https://www.youtube.com/watch?v=mQ05bFIQYi4

 פרויקט L663 – זה שם הקוד שניתן לפיתוח המחליף של לנדרובר דיפנדר. המכירות יתחילו בעוד שנה, תחילת 2020. צילומי הסוואה ראשונים כבר פורסמו. האם חובבי הכלי האגדי עומדים לקבל סטירה לפרצוף?

לנדרובר דיפנדר 2020 בשטח

דיפנדר החדש בניסוי שטח / צילום: יצרן

שבילים טלגרם

צילומי ההסוואה חושפים מערכת מתלים נפרדים וצמיגי כביש נמוכי חתך. אבל קים מקלו, סגנית נשיא מחלקת השיווק של JLR (יגואר לנד רובר) בצפון אמריקה, ממהרת להרגיע: "אחנו מודעים לכך שהדיפנדר הוא אחד מכלי הרכב האהובים בעולם. אב הטיפוס נחת כאן (בצפון אמריקה) בשבועות האחרונים ומיד נכנס לסדרה של ניסויי נהיגה כדי לוודא שהדור הבא של הדיפנדר יהיה בעל בעל יכולת עבירות ושרידות הגבוהות ביותר בשושלת".

היחידה השני מיליון יורדת מפס הייצור. דיפנדר הדור החולף / צילום: יצרן

הדיפנדר המקורי הוצג לראשונה בתערוכת הרכב של אמסטרדם בשנת 1948. מאז נמכרו למעלה מ-2 מיליון יחידות. לטענת היצרן, 75 אחוז מהכלים עדיין במצב נסיעה. דיפנדר המקורי הוא רכב שטח אגדי, אמנם בעל מוזרויות משלו אבל כזה שמציע מהלכי מתלה ארוכים במיוחד ונוחות נסיעה בשטח ללא מתחרים. דיפנדר שמר לאורך השנים על האופי של הכלי המקורי ולמעשה לא הציג שום מהפכה בתפיסה או בעיצוב מאז 1948. עובדה זו משכה מצד אחד קהל מעריצים מושבע אבל הגבילה מאוד מצד שני את פלח השוק הפוטנציאלי.

לנדרובר דיפנדר 2020

דיפנדר החדש בגרסת מרכב קצר / צילום: יצרן

דיפנדר ההיסטורי מיוצר במפעל סוליהול ההיסטורי באנגליה. הייצור של הדור הבא יעבור ככל הנראה למפעל החדש של JLR בסלובקיה – מפעל מודרני יותר ומעסיק כוח אדם בעלויות זולות יותר. העיצוב של הדור החדש מתאפיין בקווים רבועים ונראה כמו הכלאה בין לנדרובר דיסקברי 4 לבין מרצדס G קלאס. השלדה היא ככל הנראה אחודה ומבוססת קפיצי אוויר – בדיוק כמו בדיסקברי.

שבילים טלגרם

מתוכננות שתי גרסאות מרכב – דיפנדר קצר עם שלוש דלתות וארוך עם חמש דלתות. בשתי הגרסאות הגלגל החלופי תלוי על הדלת האחורית – בניגוד לדיסקברי שם הוא ממוקם בתחתית המרכב. המנוע יהיה ככל הנראה הקבוע של דגמי JLR – נפח 2.0 ל' בגרסת דיזל או בנזין. בעתיד צפויה גם גרסת 2.0 ל' וגם גרסה היברידית וחשמלית מלאה. בשנים האחרונות הדיפנדר לא שווק בארצות הברית. כעת בחר היבואן לחשוף את הרכב דווקא בצפון אמריקה מתוך כוונה מוצהרת לחזור לשוק החשוב הזה. דיפנדר החדש – אפשר לנחש הוא רכב מודרני לאין שיעור, אופנתי למראה ובעל יכולת שטח טובה לפחות כמו דיסקברי.

לנדרובר דיפנדר 2020 קצר

גרסת מרכב ארוך, 5 דלתות. דיפנדר החדש / צילום: יצרן