מוסמך שטח 8 – מסע אל תוך הלילה בסכיני דימונה

חילוצים, גרירות, על האש ואוהלים - החבורה המעולה של "מוסמך שטח" מחזור 8 במסע מסכם נהיגה

מאת יואב קווה 04.11.19

הכל מכוון ומתוכנן. נפגשים בשעה מאוחרת יחסית בפז שמיר ערד מתוך כוונה שהמסע יגרר אל תוך החשיכה. "יגרר" תרתי משמע – כך זה קורה בדרך כלל: גרירות וחילוצים בלילה.

צילום ועריכה: נאור שוורץ

האם חניכי מחזור 8 של קורס "מוסמך שטח", התכנית להכשרת מובילי טיולים מבית שבילים 4X4 – יוכיחו אחרת? בשעה שלוש וחצי אחה"צ הפסקת קפה בצל עץ השיטה האדיר של נחל דימונה וקצת יותר מאוחר ואנחנו למרגלות מעלה סילון. הגשם האחרון שטף את הפודרה אבל המעלה עצמו במצב רע – שפע בורות הצלבה עמוקים. חלק מהחברים – לא נסגיר דגמי רכב – נזקקו לחילוץ והכננת של יוגב עבדה שעות נוספת. החושך כבר היה עמוק ובשמיים נתלה ירח בצורה של בננה רזה עד שכולם, כולל כולם, היו למעלה.

חילוצים מוסמך שטח 8

ממשיכים בחשיכה מוחלטת, הכוונות בעזרת פנסים. אחד הפאג'רואים גזר ציריה (מאוחר יותר התברר שרק יצאה מהמקום) ונזקק לגרירה. החניכים הזיעו – למרות שהיה לילה קר נטול עננים – ועבדו קשה בנהיגה, הכוונות וגרירות.

"מוסמך שטח" – המחזור הבא מרץ 2020.
ההרשמה בעיצומה.כל הפרטים כאן –
קורס "מוסמך שטח" >>

מעלה "האמבטיה" בידינו. ואנחנו לפני "הנקיק". השעה כבר 10 בלילה וזה בדיוק הזמן לאתר משטח ישר יחסית ולהכריז על ארוחת ערב. אילן הפליא במנגל ענק עם נתחי בשר עסיסיים. היה גם אלכוהול משובח. ככה זה – יותר טוב אפילו ממילואים.

על האש מוסמך שטח 8

קורס "מוסמך שטח" הוא גולת הכותרת ברפרטואר של חברת שבילים. זהו קורס מקצועי שנמשך לאורך למעלה מ-15 מפגשים כולל שלושה טיולים של יומיים. לקורס מגיעים חובבי שטח שרוצים לקחת את התחביב צעד קדימה.הם לא חייבים להיות עם ניסיון של יחידת ניוד, ממש לא. לפעמים דווקא עדיף להגיע "טאבולה ראסה" וללמוד נקי בלי קבעונות מוטעים מהעבר.

סכיני דימונה לינה אוהלים מסמך שטח 8

אחרי לינה באוהלים קמנו בבוקר להמשך נסיעה בציר סכיני דימונה. את הסכין הדרומית גלשנו מעט אחרי השעה תשע בבוקר ובאחד מקירות ואדי דימונה עצרנו להפסקת שקשוקה כהלכתה. במהלך המסלול נדרשו החניכים – כל אחד בתורו, לפי סבב – להוביל את הטור. המוביל אחראי על הקצב, על הכוונות וגם מנהל חילוצים במידת הצורך.

"מוסמך שטח" – המחזור הבא מרץ 2020.
ההרשמה בעיצומה. כל הפרטים כאן –
קורס "מוסמך שטח" >>

קבוצת החניכים – גילאים שונים, רקעים שונים אבל מכנה משותף ברור של אהבת נהיגה ושטח – מתגבשת במהירות והמסעות ממש יוצרים אחווה קרובה. זהו ערך מוסף אדיר של הקורס. אם מישהו חשב שבגיל 50 לא יכיר חברים חדשים, נכונה לו הפתעה. קבוצות הווצאפ של המחזורים הקודמים פעילות וחניכים "מפעם" נפגשים בקביעות לטיולים. מקרב בוגרי הקורסים, מי שמעוניין בכך ונמצא מתאים,אף משתלב בהובלה והדרכה בחברת שבילים.