מוסמך שטח 11 – יצאנו לדרך!

קורס הדגל של חברת שבילים יוצא שוב לדרך - מחזור מספר 11. החניכים מתרגשים והמדריך יואב לא פחות. בסוף החודש הבא תיפתח מהדורת אמצע שבוע של "מוסמך שטח" - כל הפרטים כאן

מאת יואב קווה 15.03.21
https://www.youtube.com/watch?v=vsUCA99QNss
https://www.youtube.com/watch?v=vsUCA99QNss

"יש לי בקשה", אני פונה לחניכי הקורס הטריים, "תלכו על כל הקופה".
"הכוונה שלי, תשאפו להוביל קבוצות. זה יכול להיות קבוצות של חברים, קבוצות מטיילים בחברה אחרת, בחברה שאתם תקימו או בחברת שבילים. זה לא באמת משנה. מה שמשנה זה שתרצו להוביל, תשאפו להתמקצע לא רק בנהיגה ובחילוצים אלא גם בניווט, בניית מסלולים וכמובן הובלה.
אפשר להירשם לקורס הזה רק כדי לשפר את הנהיגה, רק כדי להפוך לנהג שטח מקצוען. וזה לגיטימי ובסדר גמור. אבל אתם עלולים להחמיץ משהו. אני מציע, תלכו דווקא למקומות הקשים לכם יותר, למקומות שאולי אתם מרגישים דחיה מפניהם. דווקא שם מסתתרים הדברים המעניינים".

מוסמך שטח 11

ביקשתי מעודד גיל, אחד המדריכים הוותיקים בשבילים, בוגר מוסמך שטח מחזור 2, להגיד כמה מילים – מה זה  בשבילו להיות מדריך בשבילים. "בהתחלה חשבתי שזה לא בשבילי", מספר עודד, "נרשמתי לקורס רק בשביל הכיף. אבל אחרי שקיבלתי את ההזדמנות להוביל הבנתי עד כמה זה חשוב בשבילי. זו הזדמנות עבורי לתת מעצמי לאנשים אחרים ואמא שלי, בת 70 פלוס, שמתלווה לטיולים רבים שלי, רואה כמה זה עושה לי טוב ותמיד אומרת לי – את הובלת הטיולים בשום אופן אל תעזוב".
קורס מוסמך שטח מחזור מספר 11 (!) יצא לדרך לפני כשבועיים, בסדרה של תרגולי טרשים ובוץ בבן שמן. בשישי הקרוב נתרגל חילוצים (הייליפט, גרירות, כננת ועוד) ובעוד שבועיים נצא למסע בציר האתגרי של סכיני דימונה, כולל נהיגת לילה.

מוסמך שטח 11 גרנד צ'רוקי

הקורס נמשך כ-3 חודשים ומורכב מ-15 מפגשים בתוכם שלושה מסעות בני יומיים כל אחד.
בסיום הקורס מקבלים החניכים תעודה. מי שרוצה ונמצא מתאים משתלב בצוות המדריכים של שבילים.
קורס מוסמך שטח הפך למסורת – זאת לא רק ההכשרה המקצועית ולא רק החברותא אלא גם האפשרות להיכנס לחברת שבילים ולשמש מדריך פעיל ומוביל קבוצות. למעשה, כל המדריכים בחברת שבילים, למעלה מ-25 במספר, הם בוגרים של הקורסים השונים.

מוסמך שטח 11"מוסמך שטח" יוצא לדרך פעמיים בשנה – מחזור מרץ-יוני ומחזור ספטמבר-דצמבר. השנה, בפעם הראשונה, נקיים גם קורס אמצע שבוע שירוץ על ימי חמישי ורביעי, משעות הצהריים ועד החשיכה. שאר מרכיבי הקורס, כולל המסעות, זהים לחלוטין לקורס שרץ בימי שישי.
ביום רביעי הבא, 24/3, בשעה 21:00 נערוך מפגש זום להיכרות עם קורס "מוסמך שטח" מהדורת אמצע השבוע.
להרשמה למפגש זום – לחצו כאן >>
לפרטים נוספים על קורס אמצע השבוע – לחצו כאן >>