ב`טיחה – מג`רסה

מסלול רטוב במיוחד לימות הקיץ - נחל דליות ודלתא של נחלי הגולן הנשפכים לכנרת

מאת יואב קווה
 • אזור:

  גליל תחתון ועמקים
 • אורך:

  10 ק"מ
 • משך:

  12 שעות
 • עונה מומלצת:

  אביב, קיץ, סתיו, חורף
 • מגבלות שטחי אש:

  אין מגבלה. ניתן לטייל בכל ימות השבועכשחם אז חם. אפילו בגליל וברמת הגולן אי אפשר להימלט מהחום. מה שצריך זה קצת מים – להשתכשך במים, לטבול במים, לנסוע במים. לנסוע במים? המסלול שלפניכם מאפשר את זה. זהו טיול קצר, קולע ונדיר. אין עוד הרבה מסלולים בארץ שחולפים במים זורמים, גם בשיא הקיץ.

חוצים את המג'רסה. צילום: דודו בכר

חוצים את המג'רסה. צילום: דודו בכר

החצי הראשון של המסלול (עד החציה של הזאכי) הוא קל מאוד ומתאים לכל רכב כביש –שטח רך. החצי השני קשוח יותר – עקב שיחי פטל שורטניים ושפע בולדרים רמת גולניים מעצבנים. בקיצור, אם הרכב שלכם רגיש לשריטות וקפיצות – כדאי לכם לוותר על החצי השני של המסלול. כלומר בסוף החצי הראשון לעשות אחורה פנה ולשוב על עקבותיכם (זה עדיין טיול יפה ושווה).

האזור עליו אנחנו מדברים הוא מצפון מזרח לכנרת. בקעת הבטיח'ה (אל-בטיח'ה – "השופעת מים מבעבעים") היא הדלתא של הנחלים היורדים מרמת הגולן: משושים (עם יובלו – נחל זויתן), נחל יהודיה, נחל דליות ונחל שפמנון. הבקעה נקראת גם בקעת ציידה –"צייד" (יש להגות "סייד") היא מלה ערבית שפירושה דייג. כך שבקעת ציידה היא בקעת הדייגים.

 

המסלול שלהלן נשמע קצר – עשרה קילומטרים בלבד – אבל ההתקדמות לאורכו אטית. יש מעברי מים, מעברי בולדרים ובעיקר, הרבה מאוד פינות חמד רטובות ומוצלות שיקראו לכם לעזוב את הרכב ולשכשך ולשכשך ולשכשך.

המסלול המלא מופיע בספר מסלולי הטיול לרכב שטח מאת יואב קווה. 
להזמנת הספר במחיר מיוחד לחברי האתר >> "ספר מסלולים 4X4"

 

קורס נהיגת שטח עם יואב קווה - למתחילים ומתקדמים

אולי תתעניינו גם במסלולים הבאים: