17-11-18 טיול לרמות מנשה וג'סר אזרקא

טיול בהובלת משה אוהד ואלדד גיל בוגרי מוסמך שטח שבילים 4x4. טיול שטח רכוב וסיור רגלי בכפר. טעימה קטנה...

17.11.18
https://www.youtube.com/watch?v=5THkdlABgeE
https://www.youtube.com/watch?v=5THkdlABgeE

" אחרי כמה ימי גשם ורוחות , האירה לנו השבת פנים. השמש עלתה בשמיים הכחולים של החורשן והאויר היה צלול כמעט חריף. הטיול יתקיים כמתוכנן זעקו המסרונים.
התכנסנו מסביב לצוות ההדרכה כל אחד בלווית בן/בת הזוג או הילדים . עדיין זרים זה לזה אך כבר כמהים לקשר.

 

ג'סר-17-11-18 17

בתום תדריך הפתיחה, הקפה והעוגיות של הבוקר, יצאנו לדרך, לנופים קסומים של רמות מנשה, הר חורשן ונחל תנינים. גוונים עזים של חום, ירוק וכחול שוטפים את האפרוריות היומיומית. מדי פעם עליה חדה או ירידה תלולה. הצוות מעביר הדרכה מקוצרת ומסביר איפה כדאי להניח את הגלגלים. נראה שיש נסיון והצוות מקצועי. הקרקע בוצית משהו ומאפשרת משחקי נהיגה והחלקות כמו בלונה פארק.
אנחנו חולפים במקומות ואתרים שלא נגישים לנו בדרך כלל. ברקע מתנגן במכשיר הקשר קולו של המדריך. נראה שהוא מכיר כאן כל אבן וידע להוביל אותנו בנבכי השבילים והסיפורים. עוד עליה ועוד אתגר והנה הפסקת הבוקר.
מי שהיה זר הפך לחבר וכולם מתכנסים לחברותא להעמקת הידיעות וגם לשמיעת סיפור ואגדה מפי המדריך.
בהמשך הטיול מגיעים לסיור בכפר ג'סר א-זרקא. " הגשר הכחול". המדריך אומר שצריך לבוא בלי דעות קדומות ולא לערב פוליטיקה לא ימין ולא שמאל. לא יהודים ולא ערבים. רק בני אדם. רק להסתכל לאנשים בעיניים, ולהקשיב, ולנסות להבין. הוא צודק.
ללא קשר, חוף הים משגע ועל החול צצות מושבות קטנות של חבצלת החוף. נראה שהים כאן כחול יותר. חדש וישן, מסורת וקידמה מנהלים כאן מלחמה פרטית שסופה ידוע מראש. הרעב מציק ותובע גם הוא את מנת חלקו. מסיימים בארוחה מסורתית חגיגית בבית הפשוט אך מלא אהבה וכמיהה להכרה של ג'אסר. אמא מבשלת ומכינה. הכל מעשה ידיה לתפארה. הכל טעים.

 

ג'סר-17-11-18 5

תם יום טיול. קשה להפרד . המדריך מבקש בטון תובעני לנסוע הביתה בזהירות. עוד בבוקר הוא אמר שהמשימה היא לחזור בערב בריאים ושלמים וכל היתר בונוס.
שמחנו להכיר, לארח ולהוביל.
נתראה בשבילים 4×4".