ראלי חוצה ישראל סוכות 2017

מהחרמון לאילת בחמישה ימים - ראלי שבילים סוכות 2017. חוויה גדולה לכל המשתתפים

17.10.17
ראלי שבילים נקודת הזינוק

ראלי שבילים נקודת הזינוק / מפה שבילנט

השעה 09:30. המקום – הקצה הצפוני של דרך הפטרולים הסורית הישנה, סמוך לקיבוץ שניר. הקפה כבר מבעבע והעוגות כבר פרוסות. צוותי המשתתפים מתאספים בהדרגה במגרש העפר. סובארו פורסטר לצד מיצובישי פאג'רו לצד ג'יפ רנגלר. תדריך וחלוקת מכשירי קשר. אייל ויובל משבילים 4X4 מוודאים שכל המשתתפים אמונים על אפליקציית הניווט ושציר הניווט ליום הראשון של הראלי מופיע בטלפון כמו שצריך. בנוסף, כל משתתף בראלי מקבל פולדר מפורט עם סיפור דרך והסברים על אטרקציות לאורך המסלולים כולל המלצות היכן כדאי לערוך את ההפסקות. יואב עורך את התדריך ויוצאים לדרך.

שמיים כחולים, מעט עננים, מזג אוויר מושלם. השטח בוצי אבל בדיוק בדרגה הנכונה – לא מחליק מדי, לא שוקעני ובוודאי ללא אבק.
ומה לגבי הר החרמון? הוא בינתיים מסתתר מאחורי עננים.
משתתפי ראלי מדווחים התקדמות במכשירי הקשר ובהודעות ווצאפ. חלק מהצוותים בוחרים במסלול האתגרי יותר שעובר בציר המוסכים והמעיינות. המשתתפים נוסעים בהרכב שונים – חברויות ישנות וחברויות שהתגבשו במקום.

בכל יום מחכה למשתתפים – מחכה או מסתתרת – תיבת מטמון ובתוכה אוצרות של ממש: בועות סבון, מדבקות, פלסטלינה, צעצועים זעירים ועוד הפתעות לילדים. רמזים לגבי מיקומו של המטמון נשלחים דרך אפליקציית הניווט ובטלפון.
הצוותים זורמים אל נחל יבניאל ושם אורבות להם כמה שלוליות בוץ יפות. חלק עקפו מסביב, חלק העזו וצלחו. ומי שנזקק לשליפה מהבוץ, אז לורן עם ג'יפ הסופה והכננת עמד במקום בהיכון.

עריכת וידאו: יריב דרורי

כשעה לפני השקיעה מגיעים הצוותים, כל אחד בקצב שלו, אל חניון הלילה הראשון ביער מנחמיה. אנשי הלוגסטיקה כבר ערוכים במקום – מרק חם על האש, שירותים ניידים ומקלחות ניידות (ויש אפילו מים חמים!). הצוותים פורשים אוהלים, מתענגים על הנוף ומתכנסים לארוחת ערב בסגנון בופה עם ישיבה בכסאות נמוכים על המחצלות שנפרשו במקום. והרוח? מנשבת חזק.

למחרת תדריך על גבי מפה, שידור ציר הניווט לאפליקציה ויציאה לדרך. הצוותים בוחרים לעצמם את מסלול השטח – בינוני (רמות יששכר והגלבוע) או ארוך (בתוספת של רמות מנשה). בסוף פרק השטח דילוג ארוך בכביש 6 אל קטע שטח קצר נוסף ולינה באזור יער חרובית. מחנה אוהלים מתוק וארוחת ערב חמה. הצוותים מתחילים להתגבש סביב המדורה. תענוג לראות איך הילדים מתחברים ובעקבותיהם גם המבוגרים.

 

 היום השלישי של הראלי נפתח בנהיגת שטח מהירה (ראלי..) לתל צפית, בואכה רמת אבישור ומשם בכביש לבית גוברין ושוב לשטח עד יער להב. מי שבחר לעשות את המחצית הצפונית של הראלי פורש בצומת דבירה – מזדכה על מכשיר הקשר ומקבל במתנה צנצנת תערובת תה "שבילים". מי שבחר לעשות את המחצית הדרומית של הראלי מצטרף באותה נקודה ממש וכל מי שעשה את המסלול כולו ממשיך בדהרה אל חולות נחל סכר ושמורת ביר משאש ומשם אל חולות חלוצה ושונרה.
חניון הלילה השלישי חיכה לנו בין עצי אקליפטוס לא רחוק משבטה. מרק חם זה כבר בנוהל. ואחר כך עוף בירקות ותבשיל בשר, אורז, פסטה ועוד.
למחרת בבוקר, כרגיל, תה חם וקפה, עוגות, ביצים קשות, ירקות, טונה, גבינות ועוד. אוכלים ארוחת בוקר וגם אורזים מצרכים לצהריים.

ראלי חוצה ישראל סוכות 2017 תגובות

ביום הרביעי של המסע אנחנו דוהרים לאורך נחל הבשור ומשם אל שדה בוקר, ציר הנפט, מכתש רמון ונחל נקרות. ללא ספק – יום שטח ארוך וגדוש.
אנחנו מסיימים בחניון לילה באר עדה. החושך יורד ובשמיים מתחיל מופע של מיליון כוכבים. סביב המדורה מתפתחות אל תוך הלילה שיחות על טיולים בארץ ובעולם. 
ביום החמישי של הטיול דוהרים אל עבר שמורת הנחלים הגדולים וחולות כסוי ומשם הדרכים מתפצלות – נתיב אתגרי יותר דרך באר מלחן ונחל מתק ואתגרי פחות שעוקף סביב. התצפית מהר ברך היא, יש לדעת, אחת המשובחות ביותר בארץ.
הצוותים גולשים מהרי אילת לעבר העיר הדרומית דרך נחל שלמה ואל סיומו המוצלח של הראלי – חוצה ישראל סוכות 2017. גמענו קרוב ל-900 ק"מ, חלק נכבד מתוכם בשטח.

נחל שלמה ואילת.. הגענו לסוף הראלי!

 

תגובות משתתפים לראלי:

ראלי חוצה ישראל סוכות 2017 תגובות

 

 

הראלי הבא יתקיים בסופ"ש חנוכה בדרום הארץ בתאריכים 14-16 בדצמבר. חמישי עד שבת. לינה בחאן מסודר ומחומם. להרשמה מוקדמת – מלאו את הטופס הבא: