מקרר לרכב שטח

הוא יקר, כבד ותופס הרבה מקום - אבל לפינוק הזה קל להתמכר. מקרר לרכב שטח - כך תבחרו מקרר פלוס כמה טיפים חשובים

מאת יואב קווה 01.06.23

אני לכשעצמי מסתפק בקופסת טונה חבוטה ומלפפון שידע ימים יפים יותר. אבל כשנודע לי שהבת שלי בת ה-18 מסכימה להצטרף לטיול שלושה ימים בנגב, מיהרתי לצייד את הרכב שלי במקרר חשמלי על אמת.
בחלוף הטיול לא יכולתי שלא להודות, ביני לבין עצמי, שמספיק כבר עם החפ"שיות ומקרר ברכב זה פינוק נהדר, שעושה את הטיול לנעים וטעים יותר.

באנר המדריך השלם

מקרר ברכב זה אביזר יקר, כבד, תופס מקום אבל יש לו כמה יתרונות בולטים.
לא צריך להתעסק עם הקרח / קרחומים, הבירות קרות כמו שצריך, לא צריך לדאוג שהאוכל יתקלקל. אפשר להחזיר אוכל הביתה ולא לזרוק את מה שנשאר לפח – עם יד על הלב, אנחנו הרי תמיד קונים יותר בשר ממה שצריך בפועל.

מקרר ARB

רכישת מקרר היא הוצאה כבדה, סדר גודל 2,500-5,000 שקל, שלא נגמרת במקרר עצמו.
צריך לדעת שבלי התקנת מצבר נוסף, רצוי מסוג פריקה עמוקה, המקרר בדרך כלל לא יקרר במשך לילה רצוף – הוא יכבה את עצמו כשהמתח של מצבר הרכב יירד מתחת לסף מסוים כדי למנוע מצב שלא נוכל להניע.
רוצים שהמקרר יעבוד נונסטופ? קחו בחשבון הוצאה של לפחות עוד 1,500 שקל להתקנת מגש מצבר, מצבר, מתאם בין המצברים וחיווט מתאים. 
החיווט של המקרר חייב להיות ייעודי. להשתמש בשקע מצית זה לא לעניין – בגלל שהוא יוצא מהמקום בקלות ובגלל שהחוטים שיצרן הרכב התקין לכבודנו דקים מדי.

מקרר INDELB

מה לשים לב ברכישת ותפעול מקרר?
1. שהוא בנוי היטב. למשל הסוגרים של הדלתות. אם הם עשויים פלסטיק שברירי, לא יחזיקו מעמד לאורך שנים.
2. שהוא מבודד היטב. כדי שישמור על קור ויחסוך באנרגיה. כאן יש קונפליקט – מקרר עם דופן עבה פשוט גדול יותר וגוזל מקום בתא המטען.
3. היכן נמצא פתח האיוורור – רצוי שיהיה בצד של הדלת כדי לא ייחסם בטעות על-ידי מטען, מה שימנע מהמקרר עבודה תקינה.
4. האם הדלת של המקרר נפתחת לאורך או לרוחב. אם לרוחב אז חייבים (ככל הנראה) להתקין מגש נשלף. והנה לכם עוד הוצאה של 1,200 שקל לפחות. אם לאורך אז אפשר להסתדר בלי מדף אבל גם זה לא שיא הנוחות. בקיצור, קנו מדף נשלף.
5. נפח מקרר מינימלי למשפחה לטיול של יומיים: 40 ליטרים.
6. יש מקררים עם שני תאים: אפשר שאחד מהם יכול לתפקד כמקפיא. זה טוב בעיקר לטובת גלידות. שימו לב להפעיל את המקרר מראש, לפני הכנסת הגלידות. אחרת הגלידות יהפכו לדייסה. וזאת כיוון שנדרש זמן רב (והמון אנרגיה) עד שהמקרר מגיע למינוס 18.
7. חיבור 220V הוא יתרון: אפשר להפעיל את המקרר בבית ולהעמיס אותו קר ומוכן לרכב.
8. במהלך הטיול: להקפיד שהמקרר יהיה בצל כמה שאפשר.
9. מקרר מלא יקרר יעיל יותר ממקרר ריק למחצה.
10. בסוף הטיול: להקפיד לנקות את המקרר, לייבש ולאוורר אותו.

באנר רכישת ספר