14-15/12/18 הר כרכום חיבור בין קדושה לחול

מראה שרואים רק פעם בשנה, מסלול שמערב אתגרי נהיגה, חברותא מדהימה אתרי פולחן וקדושה ו מסביב רק חול וחול

14.12.18
https://www.youtube.com/watch?v=jscx42D1Ubc
https://www.youtube.com/watch?v=jscx42D1Ubc

המדריך ליאור אלטבט מוסמך שטח של "שבילים 4×4" הוביל בסוף השבוע את קבוצת המטיילים יחד עם צמד המדריכים עמית ואייל לכיוון הר כרכום והקניון הלבן (הקישור למסלול).

"זה קורה פעם בשנה. יצאנו בסוף השבוע (14-15.12.18) אל שטחי האש הדוממים. רק רעשי הקשר וחבורת הג'מנים של בנג'ו הפרו את השלווה. בכניסה לנחל ציחור קיבל את פנינו עדר צבי הנגב כאילו רומזים לנו שהטיול יהיה מוצלח לפחות כמו ההתחלה. דהרנו בפיתולי הנחל ובינות לעצי השיטה כשכל הערבה פרוסה לפנינו עד לקניון הלבן. הצצה זריזה הבהירה – הפעם נשארים יבשים. אין טעם לעלות על בגדי הים… הפסקה קצרה וממשיכים תנועה לחניון הלילה.

מעלה דלעת כרכום

לא לפני ש"מעלה דלעת" אומר את דברו. שעתיים של חילוצי כננת של עמית ואנחנו שם. ערב מטריף עבר עלינו למרגלות ההר: מדורה, עלאש, קבלת שבת וסאן פדרו בתה. קמים על הבוקר ומתחילים תנועה על ההר. עלייה ראשונה מאומצת ולאחריה מישור רחב ידיים והיסטוריה בכל פינה. מראה מלהיב הרגיש לי כמו ילד בחנות ממתקים. מדלגים מציור אחד למשנהו ולבסוף – גולת הכותרת: הקדימה ב20 דקות לפחות כאילו להיות מוכנה כשנגיע. ההילה בפתח המערה מדהימה ביופייה. גם אחרי תיאורים מקדימים קשה שלא להתפעל. וזהו, אחרי מפגש קצר עם . . . (לא ברור מה זה) ירדנו מההר והתחלנו את הדהרה החוצה אל מחוץ לקדושה, אל החול. . .

נחל פארן

* תודה לכם חברים על חוויה מדהימה שבזכותכם ובזכות הצוות שאיתי (עמית ואייל) הגיעה לשיאים הגבוהים מכל הר".  הקישור לטיולים הבאים ב"שבילים 4X4"