רכב כביש-שטח רך - שבילים – המאגר הישראלי למסלולי 4X4

רכב כביש-שטח רך

מהו רכב כביש-שטח "רך" ואילו דגמים מומלצים?


ג'יפון עם הנעה לכל הגלגלים, אבל ללא תיבת העברה שמאפשרת שילוב של "הילוכי כוח" עם יחס העברה נמוך ("Low"). 
כלי הרכב ה"רכים" הם בדרך כלל וריאציה אופנתית של מכוניות נוסעים ("פרייבטים"). הבסיס שלהם (הפלטפורמה) זהה לזה של מכונית נוסעים רגילה. המרכב קיבל עיצוב של רכב שטח ובדרך כלל דאג היצרן לתוספת של כמה סנטימטרים למרווח הגחון מהקרקע.

דיונות נחל לבן. צילום אלון רון

הדיונה הגדולה של נחל לבן וסקודה יטי

כביש-שטח רך קטן
דמויי ג'יפונים, מבוססים על מכוניות סופר-מיני, משווקים בדרך כלל בגרסאות הנעה קדמית בלבד (גרסאות הנעה קדמית אלו אינן מתאימות למסלולים שבספר זה). דוגמאות: ניסאן ג'וק, סקודה ייטי, שברולט טראקס, רנו קפצ'ור, סוזוקי קרוסאובר.
המומלצים: דייהטסו טריוס (כבר לא משווק כחדש), סקודה ייטי ידני (האוטומטי מתקשה לתפקד בעליות תלולות ובחול עמוק בגלל התחממות מהירה של התיבה האוטומטית, שמבוססת על שני מצמדים, DSG).

מעלה דקלים. סובארו פורסטר יכול

מעלה דקלים וסובארו פורסטר

כביש-שטח רך קומפקטי
מבוססים על מכוניות משפחתיות, משווקים בדרך כלל בגרסאות הנעה קדמית בלבד (גרסאות הנעה קדמית אלו אינן מתאימות למסלולים שבספר זה). דוגמאות: מאזדה CX5, יונדאי ix35, קיה ספורטאז'. יוצאי דופן הם טויוטה ראב4, סובארו פורסטר, סובארו XV ופורד קוגה, שמשווקים רק עם הנעה לכל הגלגלים. פורסטר היה בעבר פנינה בשטח. מאז שהיצרן עבר לגיר רציף (שנת 2013 ואילך), יכולתו בשטח נפגעה. תהליך דומה עבר טויוטה ראב4.
המומלצים: סובארו פורסטר (ובמיוחד הדגמים עד 2013), טויוטה ראב4 (עד 2013), יונדאי טוסון, לנדרובר פרילנדר, ניסאן איקס-טרייל.

כביש-שטח רך גדול
קטגוריה שהיא המשך של הקבוצה הקודמת, אבל עם יותר מרחב פנימי ולעתים גם עם שבעה מקומות ישיבה. למעשה, מדובר...

עלייך להיות רשום כדי לצפות
בהמשך הכתבה

Call Now Buttonשבילים 4X4
צור קשר