טיול לחורבת מידרס: משפחת הזוחלים - שבילים – המאגר הישראלי למסלולי 4X4

טיול לחורבת מידרס: משפחת הזוחלים

מסלול טיול לניקבה/מחילה של חורבת מדרס: איך להגיע, מה לעשות כשנתקעים


אזור: שפלת יהודה
אורך: 1 ק"מ
משך: 1-3 שעות
מפות: מבואות ירושלים. מפה מס` 9 בסדרת "מפות טיולים וסימון שבילים"
דרגת קושי: קלה, משפחתית
עונה מומלצת: כל השנה
מגבלת שטחי אש: אין
הערות: להצטייד בפנסים

המסלול הבא דורש הכנות: דיאטה קלה, פנס ראש. וממש לפני שמתחילים אותו רצוי לקחת כמה נשימות עמוקות. המחילה של חורבת מידרס, לא רחוק מבית שמש, היא ארוכה למדי, 100 מטרים של זחילה, וגם צרה למדי – 40-60 ס"מ. אבל מי שיזחל את מידרס ויגיח החוצה אל האור מובטח לו שייהנה יותר מנוף הגבעות הרכות ומהגלידה שמחכה במזנון תחנת הדלק הסמוכה. אז זה מה שנקרא לידה מחדש?
נקודת ההתחלה היא בצומת האלה, המפגש בין כביש מס' 38 מכיוון בית שמש לכביש מס' 375 מכיוון עמק האלה. בצומת מאפסים את מד המרחק ונוהגים דרומה על כביש מס' 38 לכיוון בית גוברין. חולפים על פני הפניות אל מושבי חבל עדולם – עגור, לוזית, לי-און במערב, צפרירים וגבעת ישעיהו במזרח. מכאן מאטים את הקצב. ב-2.7 ק"מ פונים שמאלה (מזרחה) לפי השילוט בצבע חום "חורבת מידרס/ חורבת עתרי". מאפסים שוב את מד המרחק. נוסעים בכביש האספלט הצר, שמתפתל בסמוך לגדר של מושב צפרירים ומסומן בסימון שבילים ירוק (מס' 9455 במפה). כעבור 2.4 ק"מ, במזלג, ימינה – אל סימון שחור (9440). אחרי 100 מ' שוב מזלג ושוב ימינה – כל הזמן עם הסימון השחור. וכעבור 300 מ' מגיעים לחניון. מטפסים כמה מדרגות (בצד המערבי של החניון) ונופלים לחיקו של עץ חרוב ענק, שיכול בקלות לארח בצלו שבע משפחות, על טפן ומנגליהם.

ילדים והאור שבקצה המחילה. חירבת מדרס

קריר מתחת לעץ והרוח מנשבת והפיקניק אין לו סוף. אבל בסוף הוא בכל זאת נגמר וצריך ללכת. וההליכה קצרה ומתאימה לבטן מלאה. הזחילה שבהמשך מתאימה פחות. ליעד הראשון יש שילוט ברור –...

עלייך להיות רשום כדי לצפות
בהמשך הכתבה

צור קשר