רשימת ציוד לטיול משפחתי 4X4 בשטח - שבילים – המאגר הישראלי למסלולי 4X4

רשימת ציוד לטיול משפחתי 4X4 בשטח

רק שלא נשכח משהו בבית.. להלן רשימות ציוד מפורטת לטיול משפחתי בשטח - הרשימה הקצרה והרשימה המפורטת (מאוד)

נמרוד מלר


רשימת 10 הפריטים:
1. מים – מינימום 3 ליטר לאדם ליום
2. ביגוד ארוך ללילה 
3. אוהל, מזרונים, שקי שינה או שמיכות
4. פנסים
5. כובעים, קרם הגנה
6. משחה נגד יתושים
7. שקיות זבל
8. נייר טואלט
9. גזייה + בלון ספייר, מצית
10. תיק עזרה ראשונה
למפונקים  (-: שולחן מתקפל וכסאות.
ולא לשכוח: קרשים למדורה, תפוחי אדמה, נייר כסף, מרשמלו ושיפודי עץ.

 

רשימת 5 הפריטים – מאת נמרוד מלר:

1. מחצלות ניילון בדואיות
מחצלות קלועות בגדלי ענק (5X5 מטרים ויותר), המתקפלות ומתנקות בקלות, ונראות נהדר על רקע מדברי. את המחצלות אפשר לקנות בארץ בשווקים "אותנטיים". המחיר זניח, כ-120 שקל למחצלת ענקית.

 
מחצלת בדואית, ילדה ותפוח

מחצלת בדואית, ילדה ותפוח

 
2. מזרנים
עולם המזרנים מציע אינסוף אפשרויות. כיום יש תנועה חזקה של חזרה לטבע, במילים אחרות – חזרה למזרני הספוג הפשוטים (50 שקל למזרן בעובי 5 ס"מ). מזרנים אלה הם השילוב הטוב ביותר בין נוחות לקומפקטיות באריזה. ריפוד האוהל במזרנים יאפשר גם לנסיכה הענוגה והמפונקת במשפחה להצטרף בשמחה לטיול (ובאמת, על המזרונים המתנפחים והרוטטים – אפשר לוותר).
 
3. מקרר לרכב
לא עוד צידניות דולפות, קַרְחוֹמִים, וקופסאות שימורים – מקררי 12 וולט אמיתיים במיבחר גדלים, צורות ומחירים הם הלהיט. יש מקררים ניידים, ויש כאלה המושתלים בתחתית תא המטען באופן קבוע, כמגירה נשלפת של הפתעות. אפשר להחזיק שם את כל מוצרי החלב שהילדים אוהבים, בלי שיהיה צורך לזרוק מוצר שנפתח. הטרנד האחרון בקרב שועלי הנגב הוא שלושה מקררים: מקרר לבשר, מקרר לגלידות ומקרר גדול לבירה.
 
מחצלת בדואית
 
4. רשת צל
בטיולים בצפון הארץ ובמרכזה אין בעיה למצוא צל טבעי, אך באזורים רבים במדבר הצל חסר. כיוון שטיול עם ילדים מתבסס על עצירות מרובות, מומלץ לרכוש רשת צל שחורה שגודלה 4X4 מטרים לפחות, בתוספת חבלים ואביזרי קשירה. רשת כזו, המתוחה בין שני ג'יפים, היא אביזר חובה בקיץ, המאפשר לקיים הפסקת צהריים על שלוחה או על מצוק מול הנוף הנפרש והבריזה.
 
 5. מגבונים לחים
המגבונים הלחים הוכתרו בסקר ג'יפאים כהמצאת המאה, לפני נעילת הדיפרנציאל האוטומטית וצמיגי השטח מרובי השכבות. המגבונים שימושיים לניקוי כל דבר – ידיים, פנים, בגדים, כלים וסכו"ם, ועוד.  (רק בבקשה אל תשאירו אף מגבון בשטח. הם לא מתכלים וגורמים נזק סביבתי). 
 
את השיטה לא צריך להביא מהבית

את השיטה לא צריך להביא מהבית

 
 
טיול מוצלח!!
 
צור קשר